Vizsgálati lap sablont kétféleképpen hozhatsz létre:
- A Páciensek oldalon rákattintasz egy adott páciensre, majd a kartonján belül: 'Új vizsgálat --> Új vizsgálati lap sablon készítése' lehetőségre.
- Lépj a 'Beállítások --> Vizsgálati lapok menüpontban az Új vizsgálat lap' gombra.
Egy adott vizsgálati lap szerkesztésénél több beállítási lehetőség is rendelkezésre áll a csúszkák segítségével, ezek segítségével el is kezdheted a lap személyre szabását.
Itt tudod megadni, ha számlázandó az adott szolgáltatás, milyen név és ár szerepeljen a számlán, amit a vizsgálati lap alapján állítasz ki. Ilyen lehet a fenti példán látható anyajegy vizsgálat a bőrgyógyászatok esetében.
Továbbá beállítható, hogy az adott vizsgálati lap beküldésre kerüljön az EESZT-be, vagy sem. Ennek a funkciónak a lényege, hogy lehessen olyan gyakorlatilag dokumentumot rögzíteni a szoftverbe, ami egyébként nem kezelés vagy beavatkozás, mint pl. egy igazolás (iskolai hiányzásról) vagy valami olyan dokumentum, amit könnyebb digitális formában kitölteni, de csak nyomtatott formában lefűzésre szánjuk.
A vizsgálati lapokhoz egy alapértelmezett BNO kódot is hozzárendelhetünk és azt is beállíthatjuk, hogy ez a kinyomtatott vagy letöltött vizsgálati lapon látszódjon-e.
A vizsgálati lapoknál a fejléc minden vizsgálati lap esetében azonos. Azonban, hogy milyen információk legyenek feltüntetve a fejlécen, hogyan nézzen ki, azt teljes mértékben saját magunk dönthetjük el. A fejléc szerkesztéséhez kattintsunk a sablonon a Fejléc szerkesztése lehetőségre.
A felugró ablakban tudod szerkeszteni, hogy pontosan mi szerepeljen a fejlécen.
A fejlécben az ellátóra és a páciensre vonatkozó adatokat lehet megjeleníteni. Alapértelmezetten a szövegdobozokban általunk megadott változókat láthatsz, tehát ha nem változtatsz a beállításokon, a következő adatok kerülnek fel a sablonra:
- Rendelő neve
- Rendelő címe
- Rendelő adószáma
- Rendelő telefonszáma
- Rendelő email címe
- Ellátó orvos neve
- Páciens neve
- Páciens címe
- Páciens TAJ száma
- Páciens születési dátuma
Ezeket az adatokat a beállított változók a szoftverben megadott adatokból hozzák létre. Van lehetőség ezeket a változókat módosítani és/vagy törölni, de van néhány dolog, amire oda kell figyelni. Például, ha a szövegdoboz egyik sorát kitöröljük, a sor üres marad, nem lehetséges a teljes sort eltávolítani. Ilyenkor érdemes lehet 1 sorral feljebb másolni a meghagyott adatokat. Vagy például ha az orvos neve helyett a pecsétszámot szeretnénk megjeleníteni a letöltött vagy kinyomtatott vizsgálati lapon, nem elég, ha a változóba beírjuk, hogy pecsétszám, ki kell törölni a változót és fix szövegként a helyére beírni a pecsétszámot.
A változók mellé fix szöveget is be lehet írni, ezáltal megjeleníthető az orvos neve és pecsétszáma is.
Több sort nem lehet az ellátó adataihoz hozzáadni.
A logó feltöltés gombra kattintva feltölthető a cég logója is a fejlécbe, JPG, PNG vagy SVG formátumban.
Ezzel el is készültél a vizsgálati lap sablonjaid testreszabásával.